Jdi na obsah Jdi na menu

Klimatizace

 

Provádíme plnění, opravy a čištění klimatizačních systémů v osobních a nákladních automobilech i autobusech. Plníme plynem R134a používaných ve většině značek a modelů automobilů. 

 

Ceník služeb klima-servis bez DPH v Kč

Pro chladivo R134a

Servisní úkon

Osobní automobil

autobus

 

 

 

Pravidelný servis

600 Kč

3500 Kč

Odsátí chladiva

250 Kč

700 Kč

Vakuace systému

100 Kč

200 Kč

Plnění systému

250 Kč

700 Kč

Proplach systému*

450 Kč + hodinová sazba

900 Kč + hodinová sazba

 

 

Spotřební materiál

Osobní automobil

Autobus

 

 

 

Olej (10 ml)

univerzální

150 Kč

150 Kč

Chladivo (1g)

R134a

0,80 Kč

0,60 Kč

(nad 5kg)

Uv barvivo (5ml)

150 Kč

150 Kč/1 kg chladiva

 

 

Dezinfekce ozonem

450 Kč

4000 Kč

Hodinová sazba

340 Kč

540 Kč

 

Nevíte co je co a k čemu to je?

 

  • Pravidelný servis klimatizace

 Pravidelná regenerace chladiva 1x ročně, nebo po každých 15 000 Km (zapnuté klima). Služba zahrnuje:

 odsátí starého chladiva, vyvakuování systému s vakuovým testem, regenerace a vyčištění chladiva, doplnění 10 ml oleje a naplnění systému novým chladivem.

 

  • Odsátí chladiva

         Tato služba nastává v případě opravy systému či výměny jednotlivých spotřebních dílů třeba jako je vysoušeč nebo akumulátor. Při kterém je potřeba systém odsát.

 

  • Vakuace

Pomocí vakuace se zkouší těsnost systému. V systému se vytvoří vakuum a zkouší se jestli je v systému někde trhlina, kterou by mohlo chladivo unikat. Tato zkouška je jen orientační a neurčuje místo úniku.

 

  • Plnění systému chladivem R134a

Systém je naplněn chladivem R134a v množství, které určuje výrobce klimatizace ve vozu. Tato služba se dělí na dvě odvětví. Plnění po výměně či opravě systému kdy se vám vrací vaše chladivo, které se vám před opravou odsálo. Nebo se vám musí doplnit určité množství média a pak se k ceně přičítá cena za každý další gram chladiva navíc. Tato služba nastává po bouračkách či po proražení chladiče kdy v systému nebylo žádné chladivo z důvodu trhliny v systému.

 

  • *Proplach systému klima

Slouží k vyčištění potrubí od vody, starého oleje a pevných nečistot vzniklých například vydřeným kompresorem. K ceně proplachu se připočítává hodinová sazba za práci potřebnou k umožnění samotného proplachu. Protože při proplachu se musí odpojit kompresor, vysoušeč či akumulátor a expanzní ventil či orifice. Cena se pak liší dle přístupnosti k jednotlivým dílům.

 

  • Uv barvivo

Používá se při hledání úniku chladiva. Služba spočívá v tom, že do naplněného systému se přidá kontrastní látka, zapne se klimatizace, aby se Uv-barvivo promíchalo s chladivem a s pomocí speciálních brýlí a černého světla se hledá únik na potrubí či jednotlivých dílech.

 

  • Dezinfekce interiéru vozidla a vzduchového potrubí ozonem

V automobilu se nachází spousty bakterií, které tvoří zápach a vyvolávají alergické reakce. Proto by se měl interiér nechat jednou ročně vyčistit ozonem. Ozon je zatím jediná, nejúčinnější látka, která zabijí veškeré organismy a likviduje jakýkoli zápach. Jste-li nekuřák a máte vůz po kuřákovi tak interiérové čištění ozonem vám zaručí vůz bez zápachu. Při této službě je nezbytnou součástí výměna pilového filtru.